Arhive lunare: Iunie 2009

7. Exercitii si Probleme de…LOGICA distractiva


O caramida costa 1leu si o jumatate de caramida..Cat costa o caramida? R:Ca sa cumpar o caramida intreaga(adica 2 jumatati de caramida) platesc 1leu+1/2caramida.Asa ca o caramida costa 2 lei.

Publicat în Uncategorized | Etichetat , , , , , , , , , , , , | 166 comentarii